D.T.K. Pytlíci


DĚTSKÝ TÁBORNICKÝ KLUB PYTLÍCI HRADEC KRÁLOVÉ Posvátným dnem třináctým únorem roku devatenáctistého devadesátého třetího se započal rozvíjet oddíl PYTLÍCI.
Slibujeme, že budeme dobrými členy tohoto oddílu a svým kamarádským chováním se přičiníme o jeho dobrý chod, aby se nám v něm líbilo.

Zakládající členové: Jedličková Božena, Hrdá Božena, Novotná Jana, Jedličková Lenka, Heneová Martina, Huňáček Marek, Machová Ilona, Ducháčová Hana, Hrdý Jiří.

Zákony Pytlíků:
1. Cti symboly a tradice klubu
2. Buď ochráncem slabých a bezbranných
3. S kamarádem se rozděl o poslední
4. Pomáhej druhým i když tobě nemůže nikdo pomoci
5. Drž se zásady – Jeden za všechny, všichni za jednoho
6. Nemluv neslušně a neurážej druhé
7. Chovej se tak, aby se za tebe nemusel nikdo stydět
8. Vše živé a krásné chraň
9. Přírodu zanech tak, jak jsi do ní vkročil
10. Pomáhej přírodě zbavit se odpadků a taky táborníků

Úryvek z kroniky ( jak vzniklo jméno Pytlíci ): Ve skalách jsme si udělali ohýnek a opekli si buřty. Tady jsme také dostali na krk váčky s tajným obsahem a vyřádili se na Markovi, který měl dnes čtrnácté narozeniny. Cestou na Ostaš pro nás Marek vymyslel název Pytlíci. Nám všem se to moc líbilo…

Střípky z historie až po současnost: Náš klub se stal členem ČTU. Východočeská oblast. Hlavní základnou je krásné město na soutoku Orlice a Labe – Hradec Králové. Mimo spousty vandrů, které jsou cukrem a solí naší trampské krve, jsme také byli u pořádání spousty akcí ( Porta, Dětská porta, Festival trampské písně, Dětské dny, Dětské tábory, brigád na pomoc přírodě a další…), tak jsme i sami pořádali jak stálé Dětské tábory, tak i putovní, Trampské recesiády, Trampské vánoce, Miss vandr, Slezin kamarádů a další…